تبلیغات
زانودرد - استفاده از زانوبند برای سالمندان مبتلا به زانودرد در زمان پیاده روی
نویسندگان زانودرد

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با بیان اینكه برای پیشگیری از بروز مشکلاتی مانند اختلال در حفظ تعادل، سالمندان حداقل روزانه 20 دقیقه پیاده‌روی داشته باشند، گفت: افراد مبتلا به عارضه زانودرد به‌هنگام پیاده‌روی از زانوبند استفاده کنند هم‌چنین استفاده از کفش استاندارد و انعطاف‌پذیر نیز توصیه می‌شود.

دکتر “علی‌اصغر ارسطو” در گفت‌وگو با ایسنا،منطقه خوزستان، زمین خوردن را از مشكلات شایع دوران سالمندیبرشمرد و اظهار کرد: این مساله غالباً به علت اختلال در حفظ تعادل زمین می‌خورند که علت آن مشکلات خاص فیزیولوژیک در سالمندان است.

وی افزود: در فاصله سنی 30 تا 80 سالگی قدرت عضلانی افراد خصوصاً در اندام تحتانی به میزان 40 درصد کاهش می‌یابد، از همین‌رو دامنه حرکتی عضلات کاهش می‌یابد و بدن در دوران سالمندی مستعد بروز اختلالات حرکتی می‌شود.

ارسطو با بیان اینکه در دوران سالمندی انعطاف‌پذیری بدن کاهش می‌یابد، تصریح کرد: انجام تمرین‌های بدنی مناسب می‌تواند مشکلات دوران سالمندی را به تاخیر بیندازد و در حفظ سلامتی بدن به افراد کمک کند. انجام تمرین‌های ورزشی علاوه بر اینکه سبب تقویت عضلات در دوران سالمندی می‌شود، در بهبود وضعیت تعادل بدن در این دوران نیز موثر است.

این فیزیوتراپیست خاطرنشان کرد: انجام تمرین‌های مقاومتی در تقویت عضلات موثر است؛ این تمرین‌ها حداقل باید دو بار در هفته و به صورت مستمر انجام شوند. همچنین باید به این نکته توجه داشت که برای ورزش نمی‌توان سن خاصی را مشخص کرد و همه افراد باید از بدو تولد تا پایان زندگی به فعالیت‌های ورزشی ادامه دهند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز ادامه داد: کاهش توانایی بدن در حفظ تعادل در دوران سالمندی امری طبیعی است و برای جلوگیری از بروز این مشکل باید از طریق ورزش مستمر، عضلات بدن تقویت شوند و فرد انعطاف‌پذیری و چالاکی خود را حفظ کند. انجام حرکات کششی برای افزایش انعطاف‌پذیری بدن موثر است.
برچسب ها: تاثیر زانوبند در درمان درد زانو،
[ سه شنبه 25 فروردین 1394 ] [ 11:39 ق.ظ ] [ مدیر مجله ]
نظرات
درباره وبلاگ زانودرد

در زانو یکی از شایع‌ترین درهای زندگی در جوامع مدرن است. سبک زندگی سالمی داشته باشید و درد زانوی خود را درمان کنید.
آمار وبلاگ زانودرد
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :